Fiscale maatregelen hoofdlijnenakkoord

Nieuws
17-05-2024
Michael van Gijlswijk
Meijburg & Co
Gisteren hebben de formerende partijen PVV, VVD, NSC en BBB hun hoofdlijnenakkoord ‘Hoop, lef en trots’ gepubliceerd. Het hoofdlijnenakkoord en de budgettaire bijlage geven (op hoofdlijnen) inzicht in de fiscale plannen van het nieuwe (nog te formeren) kabinet. Wij gaan in dit bericht in op de fiscale onderdelen.

Gisteren hebben de formerende partijen PVV, VVD, NSC en BBB hun hoofdlijnenakkoord ‘Hoop, lef en trots’ gepubliceerd. Het hoofdlijnenakkoord en de budgettaire bijlage geven (op hoofdlijnen) inzicht in de fiscale plannen van het nieuwe (nog te formeren) kabinet. Wij gaan in dit bericht in op de fiscale onderdelen.

Vennootschapsbelasting en dividendbelasting

  • Verbetering van het vestigingsklimaat staat voorop.
  • De generieke renteaftrekbeperking in de vennootschapsbelasting (artikel 15b Wet Vpb 1969) kent een drempel: het hoogste van € 1 miljoen of 20% van de gecorrigeerde winst. Het percentage van 20% wordt verhoogd naar 25%; dit komt overeen met het Europees gemiddelde.
  • De maatregel om de inkoopfaciliteit voor beursvennootschappen in de dividendbelasting met ingang van 2025 af te schaffen wordt teruggedraaid.
  • De fiscale regelingen rondom giften (de giftenaftrek in de inkomstenbelasting, vennootschapsbelasting en het geven vanuit de vennootschap) worden de komende jaren beperkt. Een eerste stap wordt gezet in 2025. Per 2028 wordt de giftenaftrek in de inkomstenbelasting geüniformeerd, waarmee verschillende giften gelijk worden behandeld.

Loonheffingen en inkomstenbelasting

  • Er komt een lastenverlichting voor werkende middeninkomens per 2025 door bijvoorbeeld invoering van een extra belastingschijf. Dat geniet de voorkeur boven aanpassingen in de arbeidskorting of algemene heffingskorting, omdat een extra schijf meer zichtbaar is.
  • De MKB-winstvrijstelling blijft op 12,7%. De verlaging naar 12,03% met ingang van 2025 zoals opgenomen in de Voorjaarsnota 2024 gaat dus niet door.
  • Met ingang van 2025 wordt het hoge box 2-tarief weer gesteld op 31%. De verhoging naar 33% wordt dus weer teruggedraaid. Over het lage box 2-tarief wordt niets opgemerkt.

Lees verder >>


Lees verder op: Meijburg & Co

Gerelateerde vacatures

Geïnteresseerd in een carrière bij organisaties in ditzelfde vakgebied? Bekijk hieronder de gerelateerde vacatures en vind de perfecte match voor jou!
Top vacature
PwC
Marktconform
Student, Starter
Amsterdam
PwC biedt een driejarig Tax Traineeship aan voor recent afgestudeerde masterstudenten, waarbij trainees ervaring opdoen in drie Tax werkvelden en een master Fiscaal recht behalen.
Top vacature
Deloitte
Marktconform
Medior
Rotterdam
Toonaangevende klanten met jouw kennis omtrent complexe vpb-aangiftes imponeren. Bij Deloitte.
Top vacature
Staatsbosbeheer
Max. 107.000
Medior, Senior
Amersfoort
Specialistische finance functie gericht op fiscaliteiten binnen een Zeer maatschappelijk betrokken zbo in beweging
Top vacature
UL Solutions
Marktconform
Medior
Arnhem
We seek a Tax Analyst to join our EMEA Tax team, focusing on tax compliance and accounting in multiple EMEA countries. Reporting to the Senior Tax Manager, this hybrid role...